Projeler

Kübra Güran Yiğitbaşı…

Kübra Güran Yiğitbaşı

Kalplerin Direnişi – Belgesel2016 yılında “Kalplerin Direnişi” isimli 15 Temmuz temalı belgeseli Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş ve TRT Belgesel’de yayınlanmıştır. Belgesel röportajını okumak için tıklayınız.

Dijital Çağda E-beveynlik – TRT“Dijital Çağda E-beveynlik” adlı program 13 bölüm halinde TRT’de yayınlanmıştır. Bölümleri izlemek için tıklayınız.

Aile Eğitim Programı Veliler İçin Aile Okulu” eğitim programı, çocuk yetiştirmede sadece annenin değil babaların da aktif rol alması gerektiği bilincinin kazandırılması amacıyla düzenlenmiştir.

İlgili haberi okumak için tıklayınız.

Mutluluk Kervanı ProjesiDoç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın bizzat kendi projesi olan ve özellikle kırsal alanda eğitim gören öğrencilerimize ulaşmayı hedefleyen Mutluluk Kervanı Projesi, Afyonkarahisar’ın belde ve köylerinde yaşayan 4-12 yaş çocukların kültür, sanat, sağlık, spor ve sosyal hizmetlere erişimini artırmak, çocukların yaratıcı becerilerini ortaya çıkarmak ve onların gülümsemesine katkı sağlayabilmek amacıyla hayata geçirildi.

İlgili haberi okumak için tıklayınız.

Kodlama ve Sanat İstasyonu (KODAFYON) ProjesiGeçiş İçeriğiKodlama ve Sanat İstasyonu olarak hizmet veren KODAFYON, eğitim ve öğretim süreçlerinin yanında öğrencilerin eğitsel ve sosyal yönlerinin geliştirilmesi amacıyla yola çıkmıştır. KODAFYON projesi ile Afyonkarahisar iline bağlı ilçe ve köylerde yaşayan 4-12 yaş grubu çocukların kültür, sanat hizmetlere erişimlerinin sağlanması amaçlanmıştır. İlgili haber.

Dijital Mahremiyet Eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Çocuk İhmal-İstismarı ve Dijital Mahremiyet Bilinci” projesi çerçevesinde tüm ilçelerde anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda çocuk ihmal ve istismarı, dijital mahremiyet eğitimleri verildi. İlgili haber.

Kadın KooperatifleriAfyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren 20 Kadın Kültür Evi, kadınların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerine destek sağlarken, 17 Kadın Kooperatifi de üretilen 500’ün üzerinde ürün çeşitliliği ile kadınları ekonomik açıdan destekliyor.

Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor Öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, yaşlıların ülkesini, dünyayı nasıl algıladıklarını ve kuşaklar arası iletişimin önemini vurgulamak amacıyla “Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor” projesi hayata geçirildi. İlgili haber.

Kadın Kültür Evleri Kadınların 40 farklı alanda eğitimler aldığı proje Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, sivil toplum kuruluşları, belediye, kaymakamlıklar ve gönüllü eğitmenler destek veriyor.

afyonsizinle.org
Afyonkarahisar iline gelen depremzedelerin gönüllülük esaslı ihtiyaçlarını karşılamak ve deprem yaralarını sarmak amacıyla oluşturulmuştur çevrim içi bir platformdur.
Frigya Kadın Ürünleri Pazarı Afyonkarahisarlı kadın üreticilerin ürünlerini satışa sunabilecekleri ve emeklerini ekonomik değere dönüştürebilecekleri alanların inşaası amacıyla hayata geçirilmiştir.