TRT Avaz’dan ebeveynlerin yüzünü güldüren bir program.

Anne babaların anlık en büyük sorunlarından biri olan, sosyal medyanın çocuklarını olumsuz etkilerinden koruma ihtiyacına, programın sunuculuğunu ve proje koordinatörlüğü Doç. Dr. Kübra Güran YİĞİTBAŞI, uzman misafirleri ve aydınlatıcı yorumlarıyla önemli çözümler sunuyor. İlgili haber.

2016 yılında “Kalplerin Direnişi” isimli 15 Temmuz temalı belgeseli Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş ve TRT Belgesel’de yayınlanmıştır. İlgili haber.

Yöresel yemekleriyle UNESCO Yaratıcı Şehirler ağına giren Afyonkarahisar’da lezzet şöleni yaşandı. TRT Haber izle.

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Afyonkarahisar’a aileleriyle gelen çocuklar, yaşadıkları zorlu günleri spor ve oyun temelli sosyal destek çalışmalarıyla unutmaya çalışacak. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, kentte 11 bine yakın depremzede ailenin misafir kaydederek, “İnşallah Allah’ın izniyle burada hep birlikte millet olmanın bilinciyle bu sıkıntıyı da geride bırakacağız” dedi. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ile gerçekleştirilen özel programı izlemek için tıklayınız.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’da görev yapıyor. “Kentimi, daha parlak bir geleceğe taşımak için gayret edeceğim” diyerek yola çıkmıştı. Ve bunun için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Biz de bugün, Afyonkarahisar’daydık. Ekipçe, Vali Yiğitbaşı’nın bir gününe eşlik ettik. Önce; tapu teslim ve karne dağıtım törenine katıldık sonra da rotamızı köy yaşam merkezinin açılışına çevirdik. İzlemek için tıklayınız.

Vali Yiğitbaşı’nın Bolvadin ilçe ziyaretiyle ilgili haberi izlemek için tıklayınız.

İskenderun’da enkaz kaldırma çalışmalarının Ramazan Bayramı’na kadar bitirilmesi hedefleniyor – Koordinatör olarak görevlendirilen Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı: – “İlçemiz eski güzel günlerine tekrar dönebilsin diye gayretlerimiz devam edecek. Sivil toplum kuruluşlarımızın da bizimle birlikte hareket ediyor olması çok anlamlı”. İzlemek için tıklayınız.

Veliler İçin Aile Okulu” eğitim programı, çocuk yetiştirmede sadece annenin değil babaların da aktif rol alması gerektiği bilincinin kazandırılması amacıyla düzenlenmiştir. İlgili haber.

Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın bizzat kendi projesi olan ve özellikle kırsal alanda eğitim gören öğrencilerimize ulaşmayı hedefleyen Mutluluk Kervanı Projesi, Afyonkarahisar’ın belde ve köylerinde yaşayan 4-12 yaş çocukların kültür, sanat, sağlık, spor ve sosyal hizmetlere erişimini artırmak, çocukların yaratıcı becerilerini ortaya çıkarmak ve onların gülümsemesine katkı sağlayabilmek amacıyla hayata geçirildi. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü KODAFYON projesi çerçevesinde Sinanpaşa ilçesindeki Yıldız Özer KODAFYON ve Sanat Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. İlgili haber.

Afyonkarahisar’da yürütülen ‘Çocuk İhmal-İstismarı ve Dijital Mahremiyet Bilinci’ projesi çerçevesinde 200 okulda görevli 1311 öğretmene online platformda dijital mahremiyet eğitimleri verildi. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla 6 Şubat Depremlerinden etkilenen vatandaşlarımız için Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Kadın Kooperatifleri yoğun bir şekilde çalışıyor. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Kaymakam Osman Bilici ile birlikte ilçedeki Fazlı-Macide Halaç Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen “Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Bu etkinlikte yaşlılar ve öğrenciler bir araya geldi. Bu etkinlik ilk kez gerçekleştirildi ve amacı yaşlıların ve gençlerin iletişimini güçlendirmekti. Etkinlikte gerçekleştirilen müzik dinletisinde söylenen türküleri öğrenciler ve huzurevi sakinleri ile birlikte söyleyen Vali Yiğitbaşı, yaşlılarla yakından ilgilendi ve onlarla sıcak ve samimi sohbetler gerçekleştirdi. İlgili haber.

Afyonkarahisar Valiliği’nden örnek proje… Bağışçılar ve depremzedeler aynı platformda. İlgili haber.

Afyonkarahisar’daki Frigya bölgesinde yer alan ve tarihi Demirli Kalesi ile öne çıkan bölgede planlanan kırsaldaki kadınların sosyal hayata katılımını amaçlayan Frigya Kadın Ürünleri Pazarı’nda sona gelindi. Bölgede Üçlerkayası, Bayramaliler, Demirli, Kayıhan ve Ayazini bölgelerine hizmet edecek projenin merkezden de yoğun talep göreceği planlanıyor. İlgili haber.

“Esra Elönü ile Arafta Sorular” her Pazar samimi sohbetiyle 24 ekranlarından evlerinize konuk oluyor. Arafta Sorular’ın bu Pazar konuğu Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı. İzlemek için tıklayınız.

Sosyal medyada çocuk ve ebeveynlik konusuyla Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı programa konuk oldu. İzlemek için tıklayınız.